10op10: Verkeersactieve school

Verkeerseducatie is heel belangrijk voor onze school.

Verkeer integreren in de dagelijkse werking van onze school gebeurt zeker niet van vandaag op morgen, maar beetje bij beetje. 
De 10 op10-begeleiding is een stap voor stap-begeleiding in drie fasen. We zijn dit jaar met de eerste fase begonnen. Na het beรซindigen van elke fase krijgt de school een deellabel. Als beloning kunnen we een 10op10-subsidie aanvragen. Na het behalen van het derde deellabel, kan onze school het volledige 10op10-label behalen. 
Kleuters leren vooral over de voetganger aan de hand, de passagier en de fietsbehendigheid. In de eerste graad ligt de nadruk op de begeleide voetganger, de passagier en de fietsbehendigheid. De tweede graad oefent op de begeleide fietser en de zelfstandige voetganger. In de derde graad gaat de aandacht naar de zelfstandige fietser en de complexe voetgangerssituaties.

Kinderen evolueren van begeleid en beschermd oefenen naar zelfstandig en bewust deelnemen aan het verkeer.

Afbeeldingsresultaat voor 10op10